ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7187345
*
nr 718 7345
Spegel
förgylld ram, höjd: 120
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2011
kl 18:24:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 10:44:12
1
300 kr
2/10 17:36:41
2
150 kr
2/10 17:37:41
2
250 kr
2/10 17:39:48
2
Vinnande bud
3/10 18:18:08
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 718 7345
Spegel
förgylld ram, höjd: 120
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 10:44:12 | 1 | 300 kr |
2/10 17:36:41 | 2 | 150 kr |
2/10 17:37:41 | 2 | 250 kr |
2/10 17:39:48 | 2 | Vinnande bud |
3/10 18:18:08 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.